mans kumoss pilsētas baložiem (1988)


Pagaidām arī šī albuma dziesmas vēl nebūs playerī. Tāpat kā "Šveika" un, droši vien, ka vēl arī citas no vecajām pad.laiku, kuru CD atradām, revidēot pa dažādām kastēm dzīvojošos arhīvu.

Kāds tas bija notikums - pad. laikā tikt pie vinila. Man gadījās uz pašu pārmaiņu robežas. Tad par dziesminieka aicinājuma konkretizēšanos tikai  nojautu. Lūzuma vēl nebija. Tas nāca ar Krimuldas Krusta Skolas laika kulminācijas periodu. Liecība tam, kad sāku sevi formulēt kā dziesminieku, ir albums "Krusta sklola jeb kliedziena attālumā no sirds". Bet arī šīs dziesmiņas ar savu pirmo šai virzienā veikto soļu šarmu. Piem., dziesmas "Meli" un "Dziesmiņa par švīkāšanu". Toreiz jau bija neliels komplekts, kurā ietilpa arī dažas, kā tolaik saucu, ģitāras dziesmas. Kopā ar draugu Aivaru Hermani ceļojām pa Latviju un koncertējām. Romantisks laiks. Kā jau jaunības laiks daudziem.

Platē "Mans kumoss pilsētas baložiem" (1988) mītošo dziesmu secība:

1. Meli
2. Mans kumoss pilsētas baložiem
3. Visa pasaule tepat līdzās
4. Tu mana Āfrika, mana Antarktīda
5.Dziesmiņa par švīkāšanu
6. Lokomotīve
7. Suņa dzīve
8. Ne šlāgerēt, ne līderēt
9. Muzikants

Ja savulaik estrādes dziesmās dominēja vienkārši nepaplašināta poētika (un tomēr bieži vien īstu dzejnieku īsta poētika), tad man tikpat kā katrai šīs plates dziesmai klāt ir kāds konkrēts stāsts, konkrēta cilvēka liktenis. Vai arī manas dzīves kāds no zigzagiem.

1_Meli.mp3 (3.13mb)
2_Mans_kumoss_pilsetas_balozhiem.mp3 (6.49mb)
3_Visa_pasaule_tepat_lidzas.mp3 (7.02mb)
4_Tu_mana_Afrika_mana_Antarktida.mp3 (5.01mb)
5_Dziesminja_par_shvikashanu.mp3 (3.49mb)
6_Lokomotive.mp3 (5.49mb)
7_Sunja_dzive.mp3 (5.65mb)
8_Ne_shlageret_ne_lideret.mp3 (4.76mb)
9_Muzikants.mp3 (6.58mb)

« Atpakaļ
krusta skola
email:
mūzikamūzikax-parlaments